HÜALUROONHAPE

Hüaluroonhape on suure molekulmassiga polüsahhariid, mida leidub looduslikult inimese kehas, peamiselt nahas, sidekoes ja silmades. Selle peamine ülesanne on vee sidumine, et koed püsiksid hästi niisutatud. Seetõttu kasutatakse seda sageli kuiva silma sümptomite leevendamiseks.

Samuti on hüaluroonhappel viskoelastsed omadused, mis aitavad stabiliseerida pisarakilet ja vähendada kuiva silma sümptomeid, eriti kui silmad on pärast ärkamist kuivad või muutuvad kuivaks pärast televiisori või arvutiekraani jälgimist.

Hüaluroonhape aitab kaasa epiteelirakkude kiirele paljunemisele ja silma epiteeli paranemisele.

OCUhyl C sisaldab optimaalset hüaluroonhappe kontsentratsiooni, mis tagab silmade pikaajalise mugavustunde, kuid ei põhjusta nägemise „hägustumist“, mistõttu võib silmatilku kasutada igal ajal.

SAIALILL

Saialill on Euroopas Vahemere piirkonnast pärit Asteraceae sugukonnast taim. Taime on tema antibakteriaalsete, seene- ja põletikuvastaste omaduste tõttu kasutatud juba sajandeid, nii välispidiseks kui seesmiselt kasutamiseks. Traditsiooniliselt kasutatakse saialille kuiva naha ja haavade raviks.

Saialill sisaldab rohkelt flavonoide, põletikuvastaste omadustega keemilisi ühendeid, kuid selles on ka provitamiin A, mis kaitseb silmapinda (sarvkesta) ja mis on osutunud tõhusaks kuiva silma sündroomi ravimisel.

OCUhyl C tootes sisalduval saialilleekstraktil on silma epiteeli kaitsev, põletikuvastane ja taastav toime.